Python-Photojpg.jpg

Python Eğitimi

Katılanlar Python nedir, programlama konseptleri python dilinde nasıl yazılırı öğrenirler. Yaygın hatalarla karşılaşıp olası çözümleri nereden bulacaklarını görürler. Python dilinin özellikleri ve kullanım alanları konusunda bir fikir edinmiş olurlar.

3D Baskı Eğitimi

3D Printing temel olarak 3 boyutlu tasarlanmış sanal bir nesnenin belli malzemelerden ısıl veya kimyasal işlemlerden geçirilerek üretilme işlemidir. 3D Printing eğitimi ile birlikte printerımızı daha iyi kullanarak modellerimizin baskısını en uygun şekilde gerçekleştirmeyi ve Cura programı sayesinde baskı işleminin her aşamasının detaylarını belirlemeyi öğreniyoruz. Bu ders sonunda kişi istediği modelleri yazıcıya uygun hale getirerek basma becerisi kazanır.

3D-Printing.jpg
Arduino-Photo.jpg

Arduino Eğitimi

Arduino, kolay kullanımlı yazılım ve donanım içeren, açık kaynaklı bir elekronik platformdur. Arduino ile üzerinde bulunan mikrokontrolcüye göndereceğiniz girdiler sayesinde çıktılar alabilirsiniz. IoT projeleri, giyilebilir teknolojiler, gömülü sistemler gibi bir çok alanda Arduino kullanılmaktadır. Arduino, bu gibi özellikleriyle hayal ettiğiniz elektronik projeleri yapabilmenize olanak sağlar. Bu eğitimde Arduino’nun ne olduğunu, nasıl kullanabileceğinizi ve ilerdeki projelerinize nasıl yardımcı olabileceğini basit ve anlaşılır bir şekilde öğreniyoruz. Bu eğitim sonrasında Arduino kullanarak kendi projelerinizi yapabileceksiniz.

AutoCAD Eğitimi

Autocad eğitiminde Autodesk’in Autocad programını kullanarak temel iki noyutlu çizim becerileri kazanılmasını hedefliyoruz. Bu eğitim boyunca iki boyutta bilgisayar tabanlı çizim yapmayı öğrenerek, örnekler üzerinden bu becerileri pekiştiriyor ve ödevler ile takip ediyoruz.

fusion360.png

Fusion 360 Eğitimi

Fusion 360 Autodesk firmasının üç boyutlu modelleme ve ilişkili gereksinimler için sahip olduğu çok amaçlı bir programıdır. Fusion 360 eğitimi ile birlikte üç boyutlu katı modellemeyi, yüzey modellemeyi modellenen parçaların montajını, parçalarının kütle ve hacmini hesaplamayı, parçalara malzeme atamayı, oluşacak ürünün görünümünü düzenlemeyi, imalata uygunluk simülasyonunu, ürünün animasyonunu ve teknik resmini nasıl oluşturacağımızı öğreniriz. Bu eğitimi bitiren kişi aklında olan fikirleri modelleme becerisi ve programa hakimiyet kazanır.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, vektörel tabanlı, bilgisayarda tasarım yapabileceğiniz bir programdır. Bu program sayesinde logolar, basılı ürünler (afiş, kart, poster vs.) gibi çalışmaların tümü yaratılabilir. Adobe Illustrator atölyesinde şekil ve çizgiler kullanarak çizim ve tasarımlar yapmayı, yazı düzenleme tekniklerini öğreneceğiz. Bu atölyede kazanacağınız becerilerle Adobe Illustrator kullanarak kendi projelerinizi yapabileceksiniz.

adobe-illustrator.jpg
IMG_1201.JPG

MakeNIGHT

MakeNIGHT, Özü Maker Kulübünün her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği atölye temalı bir yılbaşı etkinliğidir. MakeNIGHT’da makerlığı  ve üretimi çeşitlendirerek birden fazla atölye ile katılımcılara derslerden uzaklaşabilecekleri, üretirken eğlenebilecekleri bir ortam sunuyoruz. MakeNIGHT etkinliğinde şimdiye kadar; çikolata atölyesi, lazer kesimden yılbaşı süs yapımı, arduino ile kodlama, oyuncak atölyesi, bakır teller ve lehimle yılbaşı ağacı yapımı ve çimento ile kalıplama yaptık.

ImaginACT

ImaginACT etkinkiğinde anneler günü temalı oyuncak atölyesi ile birlikte arduino eğitimi gerçekleştiriyor ve katılımcılara istedikleri etkinliğe katılma imkanı sunuyoruz. Bu etkinlikte maker olmanın sadece kodlama veya sadece el işi olmadığını göstermek için birbirinden çok farklı gözüken iki atölye gerçekleştirerek, bu iki etkinliğin de “imagine and act” mottosuna uygun olduğunu ve ikisinin de makerlık olduğunu gösteriyoruz.

WhatsApp Image 2021-03-01 at 23.25.36.jp