top of page
IMG_1201.JPG

MakeNIGHT

MakeNIGHT, Özü Maker Kulübünün her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği atölye temalı bir yılbaşı etkinliğidir. MakeNIGHT’da makerlığı  ve üretimi çeşitlendirerek birden fazla atölye ile katılımcılara derslerden uzaklaşabilecekleri, üretirken eğlenebilecekleri bir ortam sunuyoruz. MakeNIGHT etkinliğinde şimdiye kadar; çikolata atölyesi, mum atolyesi, lazer kesimden yılbaşı süs yapımı, arduino ile kodlama, oyuncak atölyesi, bakır teller ve lehimle yılbaşı ağacı yapımı ve çimento ile kalıplama yaptık.

Python-Photojpg.jpg

Python Eğitimi

Katılanlar Python nedir, programlama konseptleri python dilinde nasıl yazılırı öğrenirler. Yaygın hatalarla karşılaşıp olası çözümleri nereden bulacaklarını görürler. Python dilinin özellikleri ve kullanım alanları konusunda bir fikir edinmiş olurlar.

3D Baskı Eğitimi

3D Printing temel olarak 3 boyutlu tasarlanmış sanal bir nesnenin belli malzemelerden ısıl veya kimyasal işlemlerden geçirilerek üretilme işlemidir. 3D Printing eğitimi ile birlikte printerımızı daha iyi kullanarak modellerimizin baskısını en uygun şekilde gerçekleştirmeyi ve Cura programı sayesinde baskı işleminin her aşamasının detaylarını belirlemeyi öğreniyoruz. Bu ders sonunda kişi istediği modelleri yazıcıya uygun hale getirerek basma becerisi kazanır.

3D-Printing.jpg
Arduino-Photo.jpg

Arduino Eğitimi

Arduino, kolay kullanımlı yazılım ve donanım içeren, açık kaynaklı bir elekronik platformdur. Arduino ile üzerinde bulunan mikrokontrolcüye göndereceğiniz girdiler sayesinde çıktılar alabilirsiniz. IoT projeleri, giyilebilir teknolojiler, gömülü sistemler gibi bir çok alanda Arduino kullanılmaktadır. Arduino, bu gibi özellikleriyle hayal ettiğiniz elektronik projeleri yapabilmenize olanak sağlar. Bu eğitimde Arduino’nun ne olduğunu, nasıl kullanabileceğinizi ve ilerdeki projelerinize nasıl yardımcı olabileceğini basit ve anlaşılır bir şekilde öğreniyoruz. Bu eğitim sonrasında Arduino kullanarak kendi projelerinizi yapabileceksiniz.

AutoCAD Eğitimi

Autocad eğitiminde Autodesk’in Autocad programını kullanarak temel iki noyutlu çizim becerileri kazanılmasını hedefliyoruz. Bu eğitim boyunca iki boyutta bilgisayar tabanlı çizim yapmayı öğrenerek, örnekler üzerinden bu becerileri pekiştiriyor ve ödevler ile takip ediyoruz.

Ekran-Alintisi.PNGaaa-770x433.png.webp

Java Eğitimi

Java, Sun Microsystems mühendislerinden James Gosling tarafından geliştirilmeye başlanmış açık kaynak kodlu, nesneye yönelik, zeminden bağımsız, yüksek verimli, çok işlevli, yüksek seviye, adım adım işletilen bir kodlama dilidir. Javanın temel kavramlarını öğrenmeni ve bizimle beraber uygulama imkanı bulmanı hedefliyoruz.

Excel Eğitimi

Microsoft Excel, Microsoft tarafından Microsoft Windows ve Apple Macintosh işletim sistemleri tabanında çalışmak üzere yazılan ve dağıtımı yapılan bir tablolama programıdır. Excel ile basit denklemlerle hesaplamalar ve uygulama içi kodlamalar öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin. Eğer BUS101 dersi alıyorsan pratik yapabileceğin, henüz almadıysan önden öğrenebileceğin bir fırsat ile karşındayız.

Image by Rubaitul Azad

ImaginACT

ImaginACT etkinkiğinde her yıl düzenlediğimiz çeşitli etkinklerde katılımcılara istedikleri etkinliğe katılma imkanı sunuyoruz. Bu etkinlikte maker olmanın sadece kodlama veya sadece el işi olmadığını göstermek için birbirinden çok farklı gözüken iki atölye gerçekleştirerek, bu iki etkinliğin de “imagine and act” mottosuna uygun olduğunu ve ikisinin de makerlık olduğunu gösteriyoruz.

WhatsApp Image 2021-03-01 at 23.25.36.jp
bottom of page